Maxíci - Karel Abraham vstupuje do MotoGP

Karel Abraham vstupuje do MotoGP

Karel Abraham vstupuje do MotoGP
Mathias 7.3.2011

Karel Abraham vstupuje do MotoGP

Motocyklový jezdec Karel Abraham se připravuje na svoji první sezonu v prestižní třídě MotoGP. Jezdit bude na motocyklu Ducati Desmosedici GP11, na kterou letos usedne také devítinásobný mistr světa, Valentino Rossi.

Motocykl v barvách týmu Cardion ab Motoracing nyní dostal definitivní podobu a tým s ním na konci ledna odcestuje na první letošní testy na malajský okruh v Sepangu. Druhé testy jsou pak naplánované na stejném okruhu na poslední únorový týden. "Po druhém testování bychom mohli mít první náznaky, jak by se nám mohlo v sezoně dařit," odhaduje jezdec Karel Abraham. První závod MotoGP  se jede o víkendu 18. - 20. března v Kataru.

"Motorka je mnohem náročnější na ovládání, vyžaduje větší fyzickou kondici," popisuje Abraham zkušenosti s novým motocyklem. Kvůli přestupu do třídy MotoGP se proměnil i jezdcův tým. Přibyli tři lidé přímo z Ducati. Továrna k týmu přidělila track inženýra, telemetrika a technika starajícího se o náhradní díly. "Se spoluprací s Ducati jsme maximálně spokojení," konstatoval manažer týmu Karel Abraham st. Z minulých sezon zůstali Marco Grana, Martin Havlíček, Yannis Maigret, Martin Nesvadba a Pietro Berti. "Každého z nich považuji za profesionála a dohromady vytvářejí skvěle fungující tým," dodal Abraham.

První oficiální testy MotoGP Karel Abraham absolvoval v listopadu po vítězném závodu ve Valencii. První testovací den zaostal za nejrychlejším Jorge Lorenzem o 3,064 sekundy, druhý den za Casey Stonerem o 1,727 sekundy.  "Před loňskou sezonou zajížděli nováčci Bautista a Barbera časy o tři sekundy horší než nejrychlejší jezdec. Karel letos ztrácel 1,7 vteřiny. Lorenzo přitom nejezdil vůbec pomalu, dosahoval podobných časů jako v kvalifikaci," říká manažer týmu Karel Abraham st.

V královské kubatuře MotoGP pojede český jezdec historicky poprvé. V loňské sezoně skončil v třídě Moto2 Karel Abraham celkově na desátém místě. Po změně šasí skončil čtvrtý na Velké ceně Katalánska, hned následující závod na Sachsenringu dojel pátý. V Japonsku stál poprvé na "bedně" a povedený závěr sezony korunoval vítězstvím ve Valencii. "Karla Abrahama považuji za velmi rychlého jezdce, který má obrovský potenciál jezdit výborně hned od začátku sezony. Je jasné, že konkurence je obrovská, příští rok v MotoGP bude jezdit spousta rychlých jezdců. Listopadovým vítězstvím ve Valencii jsme ale ukázali, co v nás je," uzavírá šéfmechanik Cardion ab Motoracing Marco Grana.

 

Tiskový servis týmu Cardion AB Motoracing

Karel Abraham vstupuje do MotoGP
 

 

fotogalerie

 

zdroj: http://www.karelabraham.com/

Přihlášení
Fotogalerie & video
Srazy Maxíků
Počasí
Inzerce
Spřátelené weby

Copyright Maxíci.cz 2010

Taxi Brno