Maxíci - Z historie

Z historie

Rady 9.9.2010

Někdy koncem roku 2007 a začátkem 2008 se začala v hlavách Matěje a Kikina líhnout představa nového fóra, kde by se mohli setkávat podobně „postižení“ a kde by se dalo za účasti dalších lidí, naše „postižení“ ještě více rozvíjet. Každý, kdo okusil jízdu na „maxíku“ (skůtr vetší kubatůry) ví o čem píši. Ona posedlost jízdou je i u ostatních motorkářů, ale na „maxíkovi“  se jezdí přece jen o něco pomaleji, zato s daleko větším pohodlím, než na motorce. I když i u motorek jsou vyjímky, majitelé Honda GW nebo BMW LT ví o čem píši. To pohodlí za omezení rychlosti stojí, jelikož člověk nemusí přemýšlet o tom co má zařazeno za rychlost, kdy přeřadit a podobně. Ani nepříznivé počasí není až tak na obtíž  jako na motorce. Jen se přidává plyn a brzdí. Ale to jsem trochu odbočil.

Začali jsme s Matějem přemýšlet o názvu a název „maxíci“ se nám líbil nejvíce, jelikož je dosti obecný a dá se za něj schovat skoro cokoliv. Mělo by to být hlavně fórum pro maxi zábavu a maxi rozvíjení našich koníčků. Vše bylo  ve fázi přemýšlení a domlouvání, zaregistrovaly se nějaké domény a neustále se diskutovalo o obsahu. Ale na jaře roku 2008 se stalo něco velice hrozného, tělem i duší motorkář Matěj sedl na kolo a jel se projet. Spadl a při pádu si poškodil páteř, vyrazil dech a než přijela sanitka a obnovila funkci dýchání, bylo už pozdě. Proběhlo několik operací, ale Matěj, kterému se nedostatkem kyslíku poškodil nenávratně mozek, ležel v kómatu a nakonec svému zranění podlehl a umřel. Tato událost se mnou velice otřásla a tak zakládání nějakých fór  bylo zatím odsunuto někam do pozadí.

  koncem roku 2008 nastal okamžik, kdy jsem se spojil se svým kamarádem Danem Seluckým, který se  mimo jiné živí tvorbou webových stránek a požádal ho o pomoc se založením fóra jako takového. Chudák nevěděl do čeho jde, jelikož tím, že souhlasil se odsoudil  k několika bezesným nocím, kdy plnil mé požadavky a přání. Jednoho večera se mi ozval a poslal webovou adresu, na kterou když jsem kliknul, objevilo se „miminko“,  fórum maxíků v plenkách. 

A teď už prý to je jen na mé osobě, co a jak se bude dít dál. Bylo to dílem okamžiku, spojil jsem se s Radym a Slepejšem, zaprvé abych se pochlubil, za druhé, abych je požádal o pomoc při tvorbě a náplni fóra. Nápad požádat Radyho, aby se ujal funkce „admina“ se ukázal jako to pravé ořechové. Za prvé měl s podobnou prací zkušenosti a za druhé mu asi něco podobného chybělo. I když jsem je oba požádal, aby zatím o fóru jako takovém pomlčeli, tak během cca  dvou hodin bylo přihlášeno už asi 10 lidí a neustále přibývali další a další.  Fórum jako takové pomalu nabíralo své členy a začátkem listopadu jsme měli první setkání členů v Jihlavě. Nadšení s jakým se  „noví“ členové  zapojovali do chodu a činnosti „maxíků“ bylo fantastické a co je nejdůležitější, to nadšení všem zůstalo dodnes, spíše bych řekl, že je čím dál větší. Fórum už dávno není jen o maxiskůtrech, ale je tu už plno  plnokrevných motorkářů, kteří sice přesedlali na silnější a rychlejší stroje, ale na maxíky nezanevřeli, spíše by se dalo říci, že naši „komunitu“ doplňují.

Jako takové plus jsem rád, že jsme se spojili s podobně postiženými „Maxíky“ na Slovensku a dá se říci, že naše spolupráce je velice kladná a neustále přibývají noví a noví kamarádi ze Slovenska. Naše akce jsou tím pádem „mezinárodní“  a myslím, že s jejich obsahem a náplní jsou spokojeny obě strany. 

Nyní díky jednomu z nás, který je ochoten obětovat svůj volný čas začíná vznikat i web. Otevírají se tím nové možnosti jak naší prezentace, tak i informování členů o různých novinkách a podobně. Doufám, že Jencovi, jeho zapálenost vydrží dlouho 

 

                                                                                                          Kikin 

 


První setkání Maxíků v Bukovanech na Kyjovsku

 

  

Fotogalerie

 

Přihlášení
Fotogalerie & video
Srazy Maxíků
Počasí
Inzerce
Spřátelené weby

Copyright Maxíci.cz 2010

Taxi Brno